Παρατείνεται η αναστολή λειτουργίας των σχολείων(λόγω covid-19) μέχρι νεωτέρας, με την ΕξΑΕ διδασκαλία να πραγματοποιείται προς τους μαθητές, από τους εκπ/κούς του  Δημοτικού μας σχολείου.

Βέβαια υπάρχουν αρκετά προβλήματα στην περιοχή , τα οποία οφείλονται στην κακή σύνδεση λόγω internet, με αποτέλεσμα πολλές φορές αρκετοί μαθητές να μην μπορούν να είναι συνδεδεμένοι όλες τις ώρες που διεξάγεται η ΕξΑΕ.

Η δια ζώσης εκπ/ση δεν αντικαθίσταται με την τηλεκπαίδευση, αλλά τουλάχιστον υπάρχει η επαφή μαθητών και εκπ/κών μέχρις ότου επανέλθουμε και πάλι στο φυσικό μας περιβάλλον, το οποίο δεν είναι άλλο από το σχολείο μας!

Μέχρι τότε υπομονή και να  προσέχουμε τηρώντας όλα τα μέτρα προστασίας, για να επανέλθουμε όλοι πίσω υγιείς!