Ανακοινώσεις - Νέα

Τα σχολεία έκλεισαν πριν την ώρα τους και των εορτών των Χριστουγέννων στην περιοχή Γραβιάς, λόγω του χιονιού.(21&22 Δεκ΄17). Δείτε τις εικόνες .

xioni 22 12 17 1m xioni 22 12 17 2m xioni 22 12 17 3m xioni 22 12 17 4m xioni 22 12 17 5m xioni 22 12 17 6m

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στις 8.45, θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2017-18.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:

Τα δρομολόγια μετακίνησης των μαθητών θα πραγματοποιούνται όπως την προηγούμενη σχολική χρονιά, με ώρα έναρξης των μαθημάτων στις 8.15.

Ο Σύλλογος των Εκπαιδευτικών του Δημοτικού Σχολείου Γραβιάς σας εύχεται Καλή Ανάσταση.

Ακολουθεί το βίντεο με τις ευχετήριες Πασχαλινές κάρτες που δημιούργησαν οι μαθητές στο μάθημα της Πληροφορικής για να στείλουν τις δικές τους ευχές:

Οι μαθητές και το εκπαιδευτικό προσωπικό του 6/θ Δημοτικού Σχολείου Γραβιάς, οφείλουν να  ευχαριστήσουν

τους αδελφούς Παπαϊωάννου, της Εταιρείας ΙΝΤΕΡΚΑΤ Α.Ε, για τη σημαντική και ταυτόχρονα ουσιαστική

δωρεά  των δύο (2) καινούριων μηχανών προβολής , που ήταν απαραίτητοι στο σχολείο μας.

Αποτελεί ιδιαίτερη χαρά για μας τους εκπαιδευτικούς να ξέρουμε ότι υπάρχουν άνθρωποι δίπλα μας, οι οποίοι έχουν

διάθεση να βοηθήσουν και να σταθούν αρωγοί στο δύσκολο έργο μας με κάθε τρόπο.

Σας ευχαριστούμε και σας είμαστε ευγνώμονες για τη βοήθειά σας.

Με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2012-13 ανέλαβε τα καθήκοντά του ο νέος Σχολικός Σύμβουλος της 1ης Εκπαιδευτικής Περιφέρειας Φωκίδας, κος Σάρρας Σπυρίδων. Του ευχόμαστε καλή δύναμη και επιτυχία στο τόσο σημαντικό και δύσκολο έργο του.