Σύλλογος Γονέων

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Σε αποκριάτικους ρυθμούς κινήθηκε για πρώτη φορά το  Δημοτικό μας Σχολείο, αφού με τη βοήθεια του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, μας δόθηκε η ευκαιρία να "τσικνίσουμε", την Τσικνοπέμπτη στο προαύλιο του σχολείου. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, έψησε και πρόσφερε σουβλάκια και πίτες σε μαθητές και εκπαιδευτικούς. Όλοι μαζί σε μια όμορφη και εορταστική ατμόσφαιρα, τσικνίσαμε και τσικνιστήκαμε! Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων υλοποίησε την ιδέα που «ρίχτηκε στο τραπέζι» και έτσι δόθηκε η ευκαιρία στους μικρούς μας μαθητές να γευτούν τους νόστιμους μεζέδες, να χαρούν, να παίξουν, να χορέψουν το Γαϊτανάκι και να  μπουν έτσι σιγά σιγά  στο πνεύμα της Αποκριάς και του καρναβαλιού.

Καλεσμένα και τα μικρά παιδιά του Νηπιαγωγείου Γραβιάς, τα οποία για μια ακόμη φορά ήρθαν πιο κοντά στο σχολείο μας, το οποίο θα τα υποδεχθεί στην Α΄ τάξη, αρχής γενομένης από τον  επόμενο χρόνο.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, που είναι δίπλα μας και για την αρμονική συνεργασία που υπάρχει με το σύλλογο διδασκόντων του Σχολείου μας.

Και του Χρόνου, Καλές Απόκριες!

ΑΡΧΑΙΡΕΣΙΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ - ΝΕΟ Δ.Σ.

Μετά από τις αρχαιρεσίες που πραγματοποιήθηκαν τον Οκτώβριο του 2016 από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, το νέο Δ.Σ. το οποίο προέκυψε έχει ως εξής:

Πονήρη Μαρία: ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Κορομπίλη Ευαγγελία: ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Σκόπα Ιωάννα: ΤΑΜΙΑΣ

Κουδούνα Χρύσα: ΜΕΛΟΣ

Αβράμπου Φωτεινή: ΜΕΛΟΣ

Παρατσόκα Ανδριάννα: ΜΕΛΟΣ

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου εύχονται στο νέο Δ.Σ. καλή επιτυχία στο έργο τους.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων διοργανώνει

εκδήλωση για την Αποκριά και προσκαλεί:

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Παιδιά είμαστε έτοιμοι; Έχουμε κ έ φ ι και  ό ρ ε ξ η για ξεφάντωμα;

Εμείς έχουμε πολύ και σας περιμένουμε φορώντας τις μάσκες σας και τις στολές σας!!!

Στο καρναβάλι την Κυριακή 2 Μαρτίου και ώρα 6.οο μ.μ.

Σημείο συνάντησης το Σχολείο μας!!!

ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

ΚΑΡΝΑΒΑΛΙ 2012

Παρασκευή 24-2-2012

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1) ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ  ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΣΤΩΝ

(Συγκέντρωση στο Πολιτιστικό Κέντρο. Μπορείτε να ΄ρθείτε μεταμφιεσμένοι ή να ετοιμαστείτε στο χώρο όπου θα σας περιποιηθούν οι καλλιτέχνες μας οι οποίοι θα σας βάψουν και θα σας χτενίσουν από τις 4:00 έως τις 6:00μ.μ.)

2) ΕΝΑΡΞΗ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΚΗΣ ΠΑΡΕΛΑΣΗΣ

(Όλα τα παιδιά ξεκινάνε την παρέλαση παρέα με τον καρνάβαλο, περνώντας από όλα τα σοκάκια της Γραβιάς ξεσηκώνοντας τους κατοίκους για να ακολουθήσουν χορεύοντας στους ξέφρενους ρυθμούς της Αποκριάς που θα ακούγονται από τα μεγάφωνα του χωριού.

3) «ΜΠΟΥΡΛΩΤΟ» ΣΤΟΝ ΚΑΡΝΑΒΑΛΟ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΦΩΤΙΑ.

(Καταλήγουμε στο Χάνι όπου καίμε τον καρνάβαλο και τότε......αρχίζει το γλέντι)

4) «ΠΑΣΑΡΕΛΑ» ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΣΤΩΝ

(Παρέλαση όλων των μαθητικών ομάδων και διαγωνισμός τραγουδιού στο karaoke)

5) ΦΑΓΗΤΟ

(Νηστικό αρκούδι δε χορεύει ... για αυτό οι Σεφ θα σας προσφέρουν λαχταριστά σουβλάκια και λουκάνικα, θα σας κεράσουν το αναψυκτικό σας και εσείς θα πληρώσετε  1? . Και αφού χορτάσετε θα γλυκαθείτε με άφθονο ποπ-κορν που θα σας προσφέρουν μια μαγείρισσα και μια γκαρσόνα.)

6) ΠΟΛΥ ΧΟΡΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΚΑΙ ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΟ ΞΕΦΑΝΤΩΜΑ.

Σας περιμένουμε όλους

για μια ξέφρενη ......ανεπανάληπτη βραδιά!!!!!

Μετά τις αρχαιρεσίες  που πραγματοποίησε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων στις 27/01/2014

το νέο Δ.Σ απαρτίζεται από τα παρακάτω μέλη:

Γουλιάμου Ασπασία: ΠΡΟΕΔΡΟΣ

Καμπίτση Νικολέτα: ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

Κορομπίλη Δέσποινα: ΤΑΜΙΑΣ

Καλλία Ελένη: ΜΕΛΟΣ

Παπαδάκης Άρης: ΜΕΛΟΣ

Ο Διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου εύχονται καλή επιτυχία στο έργο τους.