Με μια όμορφη γιορτή και θεατρικό έργο που παρουσίασαν οι μαθητές της ΣΤ¨τάξης και στη συνέχεια με αθλητικές εκδηλώσεις όλων των τάξεων, έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο η φετινή χρονιά του Σχολείου μας. Να σημειώσουμε πως ο τίτλος του θεατρικού ήταν "Ο Δημόσιος υπάλληλος", τον οποίο απέδωσαν υπέροχα οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης ξεπερνώντας τον εαυτό τους, αποσπώντας στο τέλος της παράστασης το χειροκρότημα όλων των γονέων που παραβρέθηκαν στην γιορτή αυτή. Να σημειώσουμε εδώ πως στη γιορτή έδωσαν τον δικό τους τόνο και οι μαθητές της Ε¨τάξης με τα διασκευασμένα μουσικά κομμάτια που επιμελήθηκε η δασκάλα της τάξης τους και αποχαιρέτησαν έτσι τους μαθητές της ΣΤ΄τάξης.

Ακόμη να πούμε πως ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων στο τέλος της παράστασης έδωσε αναμνηστικά στους αποφοιτήσαντες μαθητές. Μετά το πέρας των εκδηλώσεων προσφέρθηκαν σε όλους τους μαθητές εδέσματα και γλυκίσματα από τους γονείς των παιδιών. Την επιμέλεια των αθλητικών εκδηλώσεων είχε η καθηγήτρια Φυσ. Αγωγής  του σχολείου Ευσταθία Τσίγκα.

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!