Εκπαιδευτική και ψυχαγωγική εκδρομή πραγματοποίησε το σχολείο μας στις 25-5-2018, με προορισμό το εργοστάσιο εμφιαλώσεως νερού "ΘΕΟΝΗ" στο Μουζάκι Καρδίτσας και μετά βόλτα στην Καρδίτσα και στο πάρκο "Παυσίλυπο".

Ήταν μια όμορφη ξενάγηση στον χώρο εμφιάλωσης από τους ανθρώπους του εργοστασίου, οι οποίοι έδειξαν στα παιδιά τη διαδικασία (διαδρομή) της παραγωγής. Κατόπιν επακολούθησε γεύμα σε διπλανή ταβέρνα, μέσα σε ένα ξεχωριστό  και όμορφο χώρο, που άφησε άριστες εντυπώσεις σε παιδιά και εκπαιδευτικούς, σε συνδυασμό και με την ποιότητα των φαγητών.  Στη συνέχεια το ταξίδι είχε μετάβαση στην πόλη της Καρδίτσας, εκεί όπου τα παιδιά στο πάρκο Παυσίλυπο, έπαιξαν με την ψυχή τους και αργότερα πήραν το δρόμο της επιστροφής, κουβαλώντας μαζί τους ωραίες και όμορφες εικόνες από μια ακόμη εκδρομή, η οποία έχει καθιερωθεί στο τέλος κάθε σχολικού έτους και που πραγματοποιεί το σχολείο μας.

theoni 1 a theoni 2 theoni 3 theoni 4 theoni 5 theoni 7 theoni 9 theoni 10 theoni 1 theoni 20180525 125444