Τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου ΄23 εορτή των 3 ιεραρχών, πραγματοποιήθηκε εκκλησιασμός στον Αγ. Αθανάσιο από τους μαθητές και εκπ/κούς του σχολείου μας. Στη συνέχεια και μετά το πέρας των εκδηλώσεων, πραγματοποιήθηκε η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας, από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, με τις ευλογίες του πατέρα Βασιλείου, εφημέριου της ενορίας.

Το τυχερό φλουρί κέρδισε ο μαθητής της Γ΄τάξης Μανανάς Σταύρος, με το ανάλογο δώρο.

Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά το Σύλλογο Γονέων για την συνεργασία και την πραγματοποίηση της κοπής βασιλόπιτας, η οποία ήταν προσφορά από το φούρνο του χωριού (των αφών Μανανά).

Καλή και δημιουργική χρονιά, με υγεία σε όλους και καλή πρόοδο στα παιδιά μας!

kopi vasilopitas23 2 kopi vasilopitas23 10 kopi vasilopitas23 3 kopi vasilopitas23 9 kopi vasilopitas23 7